For Students

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Who We Are

Welcome to the website of the iCUBE student information and counseling center.
When you visit our center, we will help you solve all your problems and provide the necessary information. At the same time, we are home to an e-shop, through which you can buy the latest collection from your home or dormitory. If you lose or find something, you can use our Lost and Found website.

Startupy z Technickej univerzity v Košiciach už tradične dominovali na Slovak University Startup Cup 2021 (Haló TU 1 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

Startupy z Technickej univerzity v Košiciach už tradične dominovali na Slovak University Startup Cup 2021 (Haló TU 1 - 2021/2022)

Haló TU

 

Dňa 10. 6. 2021 sa uskutočnilo v Bratislave slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže „Slovak University Startup Cup 2021“. Súťaž organizovala na Slovensku už šiestykrát dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania, a to už od momentu, keď študujú na vysokých školách, chuť stále sa vzdelávať a pracovať na sebe v oblasti svojho kariérneho rastu. Jedným z prvých celosvetovo organizovaných projektov je University World Startup Cup, ktorého národné kolo sa organizuje na Slovensku pod názvom Slovak University Startup Cup 2021. Podujatie sa uskutočňuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

A startupy zo Startup centra TUKE boli už tretí rok za sebou najúspešnejšie!

 

Absolútnou víťazkou spomedzi všetkých projektov sa stala Jana Garanová Krišťáková, líderka študentského startupu Corvest (Startup centrum TUKE, študentka Strojníckej fakulty TUKE), ktorá zároveň triumfovala v kategórii Informačné technológie, mobilné technológie, web. Startup sa zaoberá vývojom smart ortézy trupu, ktorá aktívne napomína a monitoruje používateľa. Ide o aktívne ovplyvnenie držania tela pomocou smart trička, ktoré sníma aktuálnu postúru, a mobilná aplikácia na jej základe vyhodnocuje a rôznymi technikami navodzuje zmenu. Medzi TOP 10 najlepšími startupmi sa ešte umiestnil aj ďalší startup zo Startup centra UVP TECHNICOM – startup HRIIS s komplexným riešením v oblasti problematiky ľudských zdrojov.

 

Blahoželáme!

 

Summary:

Jana Garanová Krišťáková, the leader of the student start-up Corvest dealing with intelligent orthoses, became the absolute winner of the Slovak University Startup Cup 2021. The HRIIS start-up was also among the TOP 10 best start-ups.