Pre študentov

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Kto sme

Vitajte na stránke študentského informačného a poradenského centra iCUBE.
Pri návšteve nášho centra Vám pomôžeme vyriešiť každý Váš problém a poskytneme potrebné informácie. Zároveň sme domovom pre e-shop, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť tu najnovšiu kolekciu z pohodlia domova, či internátu. Ak niečo stratíte, alebo nájdete, môžete využiť náš web Straty a nálezy.

SlovakiaTech Fórum – Expo Košice 2021: Košice boli hostiteľom 3. ročníka nadčasovej konferencie a TUKE bola opäť pri tom (Haló TU 2 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

SlovakiaTech Fórum – Expo Košice 2021: Košice boli hostiteľom 3. ročníka nadčasovej konferencie a TUKE bola opäť pri tom (Haló TU 2 - 2021/2022)

Haló TU

SlovakiaTech 2021 predstavil v Košiciach inovačnú a technologickú špičku. Zaujalo lietajúce auto, hamburger zo skúmavky, simulovaný hackerský útok, inovatívne riešenia z TUKE.

SlovakiaTech Fórum – Expo je medzinárodná odborná konferencia a inovačno-technologický veľtrh, ktorého tretí ročník sa konal v Košiciach 14. – 15. 9. 2021 v priestoroch košických Kasární/Kulturparku. Podujatie SlovakiaTech 2021 otvorilo priestor pre stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov z oblasti vedy, výskumu, inovácií, priemyselných technológií, dopravy a logistiky, energetiky, životného prostredia a vzdelávania. Zároveň išlo o jedinečnú možnosť prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem a slovenských univerzít. Počas dvoch dní sa na 3 pódiách vystriedalo množstvo domácich a zahraničných spíkrov z prostredia technologických firiem, startupov a investorov. Konferencie sa zúčastnilo v priebehu troch dní viac ako 1000 registrovaných návštevníkov. TUKE mala na SlovakiaTech už tradične významné zastúpenie tak medzi prezentujúcimi, v diskusných paneloch, ako aj v sprievodných aktivitách: Konferencia Raw Materials Day 2021 – „Spoločne za vyššou inovačnou úrovňou regiónu“ a séria vzdelávacích workshopov, ktoré boli organizované v spolupráci s Fakultou baníctva, ekológie riadenia a geotechnológií. K sprievodným podujatiam konferencie SlovakiaTech 2021 patrila aj výstavná časť – EXPO, na ktorej sa predstavila vo vlastnej expozícií aj TUKE. Podľa primátora Košíc Jaroslava Polačeka sem prišli mladí ľudia, ktorí sú „smart“, ktorí vidia už ďalšiu priemyselnú revolúciu a ktorí posúvajú našu spoločnosť dopredu. „Ja sa veľmi teším, že tu máme aj naše univerzity, a s nimi máme naozaj veľmi nadštandardnú spoluprácu. To, čo si už aj Košičania všimli, je, že tu máme najmodernejšie fontány na svete riadené IT technikou práve z Technickej univerzity v Košiciach,“ pochválil sa pri návšteve SlovakiaTech primátor východoslovenskej metropoly. V rámci expozície TUKE bolo prezentovaných 10 zaujímavých projektov a riešení. Patrili medzi ne aj projekty našich startupov, ktoré zaujali návštevníkov: SMARTCITY GROUP zaoberajúci sa vývojom produktov v koncepte smartcity; HRIIS – platforma vyvinutá startupom rieši problematiku HR; APONI – zaoberá sa praktickým využitím rozšírenej reality v podnikoch; HANDCUBEKEYS – zameriava sa na vývoj špeciálnej, bezkontaktnej, programovateľnej, drevenej klávesnice k počítaču pre ľudí s telesným, mentálnym, zrakovým a viacnásobným postihnutím. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým pracoviskám TUKE a organizátorom zo strany TUKE, vďaka ktorým bola účasť univerzity znova o level vyššie. Veľká vďaka všetkým pracovníkom TUKE a spíkrom, ktorí nadchli návštevníkov svojou prácou a inšpiratívnymi prednáškami a prezentáciami. Už teraz sa tešíme na SlovakiaTech 2022. TUKE tam určite bude mať čo ukázať.

 

Summary:

SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2021: Košice was the host of the 3rd year of the timeless conference and TUKE was there again

From 14 to 15 September 2021, the SlovakiaTech Fórum – Expo Košice 2021, at which the Technical University of Košice had traditionally significant representation, took place in Kasárne/Kulturpark.