Pre študentov

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Kto sme

Vitajte na stránke študentského informačného a poradenského centra iCUBE.
Pri návšteve nášho centra Vám pomôžeme vyriešiť každý Váš problém a poskytneme potrebné informácie. Zároveň sme domovom pre e-shop, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť tu najnovšiu kolekciu z pohodlia domova, či internátu. Ak niečo stratíte, alebo nájdete, môžete využiť náš web Straty a nálezy.

Otvorenie nového spoločného pracoviska Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE a U. S. Steel Košice v UVP Technicom (Haló TU 2 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

Otvorenie nového spoločného pracoviska Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE a U. S. Steel Košice v UVP Technicom (Haló TU 2 - 2021/2022)

Haló TU

Nové spoločné pracovisko (laboratórium) FEI TUKE a U. S. Steel Košice, s. r. o., s názvom AI4Steel Lab bolo 24. 9. 2021 slávnostne otvorené v priestoroch UVP TECHNICOM. Spoločné tímy budú s využitím nástrojov umelej inteligencie riešiť aktuálne výzvy priemyslu s cieľom zvýšiť kvalitu i ochranu životného prostredia pri zachovaní ekonomickej efektívnosti a konkurencieschopnosti výroby.

Otvorenia pracoviska sa zúčastnili okrem zástupcov vedenia TUKE aj významní hostia: Stanislav Kmeť, rektor TUKE, James Bruno, prezident USSK, Gabriel Galgoci, AIslovakIA – Centrum pre umelú inteligenciu, Prezident AmCham, ktorí sa k účastníkom tejto významnej aktivity aj prihovorili. Prostredníctvom videokonferencie sa k účastníkom prihovoril aj Tomáš Jucha, poverený riadením Sekcie digitálnej agendy, MIRRI. Otvorenia pracoviska sa zúčastnili aj zástupcovia veľvyslanectva USA v SR na čele s veľvyslankyňou Bridget Brink.

„Pre úspech inovácií je kľúčová spolupráca. Sme radi, že priestory nášho UVP Technicom budú využité na hľadanie a overovanie nových smart riešení. S U. S. Steel Košice, s. r. o., sme doteraz spolupracovali hlavne prostredníctvom Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie a teraz sa posúvame bližšie k moderným technológiám vďaka kolegyniam a kolegom z Fakulty elektrotechniky a informatiky,“ povedal rektor TUKE Stanislav Kmeť. Dodal, že je iné skúmať metódy umelej inteligencie v teoretickej rovine, a iné vidieť ich priamu aplikáciu vo výrobe.

„Digitalizácia prináša významné zmeny pri riadení výroby. Hoci sa v U. S. Steel Košice, s. r. o., využíva od začiatku 90. rokov, dnes je hlavnou výzvou pokročilá analytika, teda vyhodnocovanie dát pre optimalizáciu výroby. Vďaka analytike a rozsiahlym dátam o každej vyrobenej tone ocele dokážeme zvyšovať kvalitu a efektivitu výroby, znižovať emisie a zlepšovať trvalú udržateľnosť,“ uviedol prezident košických oceliarní James Bruno. U. S. Steel Košice, s. r. o., chce byť podľa neho najlepším oceliarenským závodom v Európe a lídrom vo využívaní smart technológií pre priemysel. Doplnil, že nástroje umelej inteligencie a správne interpretované dáta prinášajú úsporu v miliónoch eur.

 

Summary:

Opening of a new joint workplace of the Faculty of Electrical Engineering and Informatics TUKE and U. S. Steel Košice in USP TECHNICOM

On September 24, 2021, a new joint workplace of the Faculty of Electrical Engineering and Informatics TUKE and U. S. Steel Košice, s. r. o., called AI4Steel Lab, was opened in the premises of USP TECHNICOM.