For Students

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Who We Are

Welcome to the website of the iCUBE student information and counseling center.
When you visit our center, we will help you solve all your problems and provide the necessary information. At the same time, we are home to an e-shop, through which you can buy the latest collection from your home or dormitory. If you lose or find something, you can use our Lost and Found website.

Vďaka študentskému startupu z TUKE fontána v košickom Mestskom parku zahrá pesničku aj premietne film! (Haló TU 1 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

Vďaka študentskému startupu z TUKE fontána v košickom Mestskom parku zahrá pesničku aj premietne film! (Haló TU 1 - 2021/2022)

Haló TU

Startup SmartCity Group zo Startup centra UVP TECHNICOM sa významnou mierou podieľal na obnovení plávajúcej fontány v historickom košickom Mestskom parku. Fontána sa stane zrejme prvou fontánou na Slovensku, ktorá bude vďaka startupu riadená umelou inteligenciou.

 

Fontána bude sama schopná regulovať svoj chod a prispôsobovať sa vonkajším podmienkam, ako aj želaniam a preferenciám návštevníkov. Na vodnej clone dokáže premietať videoprojekcie aj filmy.

 

„V rámci spolupráce medzi TUKE a Správou mestskej zelene vznikla zaujímavá myšlienka na vývoj smart systému pre riadenie, správu a prevádzku fontán. Nakoľko je nám ako tímu zo startupu SmartCity blízka umelá inteligencia a jej rôzne podoby, dospeli sme k myšlienke vytvoriť aj celý softvér pre riadenie jednej z najmladších a technologicky najnáročnejších fontán v Košiciach. Nové riadenie fontány, ktoré sme vyvinuli, umožňuje okrem bežnej prevádzky aj možnosť zahrať pesničku na želanie, alebo aj premietať na vodnú clonu.

Táto fontána je zaujímavá i tým, že pontón, na ktorom sú umiestnené všetky čerpadlá, pláva, a aj preto sa táto fontána volá ‚Plávajúca fontána‘. Naša umelá inteligencia ‚Conrád‘, ako ju voláme, sa stará taktiež aj o celý chod fontány a dozerá i na chod ostatných prvkov. Conrád zbiera zároveň údaje o počasí, stave čerpadiel, svietidiel, projektore, stave vody a vodnej hladiny, ako aj o spotrebe elektrickej energie a mnohé ďalšie informácie, následne po spracovaní vyhodnotí stav a prispôsobí aj chod samotnej fontány, prípadne včas upozorní obsluhu na jej poruchy,“ povedal o tejto svojej zaujímavej spolupráci Erik Kuzma zo startupu SmartCity Group.

 

Reportáž z otvorenia fontány:

https://www.youtube.com/watch?v=lczxJEWYdf4

 

Summary:

The SmartCity Group start-up with the help of artificial intelligence “Conrád” significantly participated in the renovation of the floating fountain in the City Park in Košice.