Pre študentov

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Kto sme

Vitajte na stránke študentského informačného a poradenského centra iCUBE.
Pri návšteve nášho centra Vám pomôžeme vyriešiť každý Váš problém a poskytneme potrebné informácie. Zároveň sme domovom pre e-shop, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť tu najnovšiu kolekciu z pohodlia domova, či internátu. Ak niečo stratíte, alebo nájdete, môžete využiť náš web Straty a nálezy.

Spolupráca TUKE s firmou TACHYUM, s. r. o. (Haló TU 2 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

Spolupráca TUKE s firmou TACHYUM, s. r. o. (Haló TU 2 - 2021/2022)

Haló TU

Ani nie mesiac po návšteve svojej Alma mater Ing. Radoslavom Danilákom, PhD., CEO zo spoločnosti TACHYUM, s. r. o., a jeho tímom, sa dňa 5. 11. 2021 uskutočnila ďalšia jeho návšteva na TUKE, ktorá však už bola venovaná „spečateniu“ záujmu o výskumno-vývojovú spoluprácu medzi spoločnosťou TACHYUM, s. r. o., a TUKE, podpisom Memoranda o spolupráci. Partneri tak potvrdili záujem o úzku výskumno-vývojovú spoluprácu v oblasti superpočítačových technológií, umelej inteligencie, pokročilých výpočtových metód a technológií. Spoločnosť TACHYUM, s. r. o., prejavila záujem o vytvorenie výskumno-vývojového pracoviska v priestoroch UVP TECHNICOM. „Integrované obvody sa za posledné mesiace stali horúcou témou, ich nedostatok zastavuje linky v automobilkách a svet si zrazu uvedomuje, ako veľmi je závislý od niekoľkých ázijských výrobcov. S rozvojom digitalizácie bude dopyt po nich v budúcnosti rásť, a teraz sa rozhoduje, kto bude novým Intelom v ére umelej inteligencie,“ povedal Ing. Radoslav Danilák, PhD. Verí, že jeho vlastný čip nazvaný Prodigy spôsobí v odvetví revolúciu: je výnimočný tým, že má omnoho nižšiu spotrebu energie a vyššiu rýchlosť ako konkurencia. Spoločnosť TACHYUM, s. r. o., s vývojovými centrami na Slovensku a v USA vyvíja vysoko výkonný, univerzálny procesorový čip na spracovanie dát, umelú inteligenciu (AI) a superpočítače (High Performance Computing – HPC). Ing. Radoslav Danilák, PhD., absolvent TUKE, spoluzakladateľ a CEO firmy, má viac ako 100 patentov na tieto technológie a v súčasnosti je jedným z najuznávanejších svetových hardvérových architektov.

 

Summary:

Cooperation of TUKE with TACHYUM, s. r. o.

On November 5, 2021, a Memorandum of Cooperation was signed between TUKE and TACHYUM, s. r. o., represented by its CEO Ing. Radoslav Danilák, PhD.