For Students

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Who We Are

Welcome to the website of the iCUBE student information and counseling center.
When you visit our center, we will help you solve all your problems and provide the necessary information. At the same time, we are home to an e-shop, through which you can buy the latest collection from your home or dormitory. If you lose or find something, you can use our Lost and Found website.

Športové leto s TUKE 2021 (Haló TU 1 - 2021/2022)

Display portlet menu
Späť na novinky

Športové leto s TUKE 2021 (Haló TU 1 - 2021/2022)

Haló TU

Katedra telesnej výchovy TUKE organizovala v úvode júla už tradične prímestské športové tábory „Športové leto s TUKE“. Na v poradí už šiestom ročníku tejto aktivity sa počas dvoch týždňov vystriedala takmer stovka športuchtivých detí. V porovnaní s minulými ročníkmi bol tento obohatený o tematické športové tábory – Futbalové a Florbalové leto s TUKE.

 

Na štadióne TUKE si malí futbalisti mali možnosť počas jedného týždňa nielen do sýtosti zatrénovať, ale zažili i omnoho viac. Popri futbalových tréningoch si deti vyskúšali aj iné zaujímavé aktivity ako bowling, florbal, paintball, vedomostný kvíz, súťaž futbalových zručností a záverečný guláš na Alpinke. Na Futbalové leto s TUKE prijali pozvanie viaceré zaujímavé futbalové osobnosti Slovenska: rozhodca UEFA Filip Glova, tréner 1. FC Košice Jozef Vukušič či reprezentant Slovenska Ondrej Duda. Tí dokonale potešili malých futbalistov svojou prítomnosťou a odpovedali im na množstvo zvedavých otázok.

V akademickom športovom centre na Jedlíkovej ulici si zase prišli na svoje malí florbalisti, ktorí si popri zlepšovaní svojich florbalových zručností vyskúšali aj bedminton, stolný tenis, futbal či vybíjanú. Na diskusiu s mladými športovými nádejami prijali pozvanie florbalový reprezentant Slovenska Lukáš Řezanina a florbalový rozhodca Peter Bezeg. Florbalový týždeň uzavreli deti minigolfom a zmrzlinou.

Paralelne s týmito tematickými kempmi sa uskutočnili i tradičné multišportové prímestské tábory, kde športuchtivé deti z Košíc okúsili, čo to znamená plaviť sa na paddleboarde, kajaku, splaviť si svoju prvú vlnu na rafte či strieľať zo vzduchovky. Čerešničkou na torte bolo už tradične vodné lyžovanie na košickom Jazere. Medzi športoviskami sa deti presúvali na bicykloch, navštívili na nich Alpinku i cvičnú skalu – Rokodromo v Čermeli a najazdili tak v priebehu týždňa takmer sto kilometrov. Týždeň deti ukončili obľúbenou opekačkou spojenou s minigolfom na Bankove. Populárne aktivity ako futbal, florbal, stolný tenis, bedminton či vybíjaná boli doplnené i súťažou pohybových zručností a vedomostným kvízom.

 

Inštruktorom, ktorými boli odborní asistenti z KTV TUKE, dali dva týždne strávené s deťmi zabrať, no ako sa spoločne zhodli, spokojnosť detí a úsmev na ich tvárach je tou najväčšou odmenou a motiváciou do ďalšej práce. Všetky deti z týchto táborov si v posledný deň prevzali účastnícke medaily, diplomy a darčekové tašky, pretože na Športovom lete s TUKE je víťazom skutočne každý.

Autor:

Mgr. Ľuboš Vojtaško, PhD.

 

Summary:

In July, the Department of Physical Education of TUKE organized the sixth year of the “Sports Summer with TUKE”. Almost one hundred children experienced a varied sports program and meetings with important athletes during two weeks.