MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data
Celouniverzitný časopis HALÓ TU je štvrťročník, ktorý vydávame viac ako 30 rokov. Nájdete v ňom zaujímavé články o dianí na univerzite, živote na jednotlivých fakultách, novinkách zo sveta vedy, techniky a inovácií, ale aj o študentských aktivitách a spoločenských udalostiach. Prajeme príjemné čítanie.


Redakcia HALÓ TU

Digitálne riešenia na hackathonoch v UVP TECHNICOM (HALÓ TU 3 - 2022/2023)

Display portlet menuDisplay portlet menu
Back to news

Digitálne riešenia na hackathonoch v UVP TECHNICOM (HALÓ TU 3 - 2022/2023)

Projekty

Cieľom Erste hackathonu, ktorý sa konal 4. – 5. novembra 2022 v priestoroch UVP TECHNICOM, bolo počas 24 hodín vytvoriť riešenia pre oblasti smartBanking a smartUniversity. Inými slovami, digitálne riešenia pre moderné bankové služby alebo digitálne riešenia pre univerzity. Na hackathon sa prihlásilo vyše 90 účastníkov, ktorí vytvorili 17 tímov.

Výherné projekty:

  1. miesto: „Dashboard pre študenta a jeho komplexná navigácia na ceste do školy, parking, nájdenie učebne a dochádzka“ (A. Kažmirský, D. Korečko, J. Varga, T. Drab, K. Marcinčáková, S. Nečeda).
  2. miesto: „Rezervačný systém a parking asistent pre banku / školu / shopping centrum s možnosťou monetizácie“ (D. Bocáková, Ch. Gučik, L. Marcinčák, N. Feničinová, N. Ilčinová, V. Murcko).
  3. miesto: „Použitie čítačky na ID kartu (asi ISIC) na prezenciu pre učiteľov – dochádzka študentov“ (A. Deák, B. Kočik, E. Mišenčík, M. Onufrak, V. Patakyová).

Od 18. do 19. novembra 2022 sa v priestoroch UVP TECHNICOM stretlo 60 účastníkov, celkovo z 13 tímov, aby vytvorili svoj „vesmírny projekt“ na Actinspace Hackathone. Medzinárodné tímy mali 24 hodín na prípravu inovatívnych riešení vesmírnych výziev, ktoré špecifikovali firmy AIRBUS, SOPRA a Francúzska vesmírna agentúra. Bol to čas plný tvrdej práce, odborných diskusií, ale aj zábavy a prekonávania vlastných limitov. Na záver každý tím prezentoval svoje výsledky pred komisiou s cieľom získať postup na medzinárodné kolo vo francúzskom Cannes.

Projekty víťazných tímov:

  • Predchádzanie kolíziám kozmických lodí,
  • Systém detekcie vesmírneho odpadu,
  • Trvalo udržateľná navigácia na mori.


Autor: UVP TECHNICOM