František Jakab logged off forever (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Dňa 9. septembra 2023 nás opustila uznávaná IT osobnosť, docent František Jakab, ktorý pôsobil ako výkonný riaditeľ UVP TECHNICOM. Počas svojho aktívneho života pôsobil v mnohých organizáciách, združeniach, projektoch a iniciatívach a bol autorom vyše 200 odborných publikácií. V rámci pedagogického pôsobenia na Katedre počítačov a informatiky FEI vychoval stovky odborníkov na počítačové siete. V neskorších rokoch pomáhal aktívne budovať inovačný ekosystém TUKE a regiónu, rozvíjať potenciál univerzity v oblasti komercionalizácie výsledkov výskumu, posilňovať spoluprácu medzi verejným a súkromným sektorom a podporovať nové podnikateľské myšlienky (startupy). Bol koordinátorom Inovačného hubu pre digitalizáciu Európskej univerzity Ulysseus, ako aj ústrednou postavou štartovania Európskeho centra digitálnych inovácií EDIH CASSOVIUM. Česť jeho pamiatke. (zobraziť viac)

Hodnotenie pobytu startupov v Startup centre TUKE a Summer Party (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Projekty

V stredu 28. júna 2023 sa konalo hodnotenie startupov v Startup Centre TUKE po absolvovaní 6-mesačného akceleračného programu. Hodnotiaca komisia vnímala progres startupov pozitívne a startupy získali po prezentáciách konštruktívnu spätnú väzbu. Hodnotenia nových i zabehnutých startupov napokon popoludní vyústili do networkingovej akcie – Summer Party, ktorá bola príležitosťou na zdieľanie dosiahnutých úspechov i plánov ďalšieho rozvoja. (zobraziť viac)

Európske centrum digitálnych inovácií EDIH CASSOVIUM: štartujeme na jeseň! (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Projekty

Európske centrum digitálnych inovácií EDIH CASSOVIUM tvorí konzorcium vedené Technickou univerzitou v Košiciach (koordinátor), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a klaster Košice IT Valley. Projekt v rámci TUKE koordinuje UVP TECHNICOM a zapájajú sa do neho všetky fakulty. EDIH CASSOVIUM bude sprevádzať firmy a organizácie verejného sektora procesom ich digitálnej transformácie s cieľom prispieť k zvýšeniu ich konkurencieschopnosti a efektívnosti prostredníctvom inovatívneho využívania digitálnych technológií. (zobraziť viac)

TUKE nechýbala na Leteckých dňoch Košického kraja 2023 (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Aeroklub Košice každoročne v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a radom partnerov, medzi ktorých aj tento rok patrili Letecká a Strojnícka fakulta, organizuje letecké dni kraja. Tohtoročné podujatie navštívilo viac ako 17 000 návštevníkov. Letecká fakulta aj Strojnícka fakulta na podujatí vystavovali rôzne interaktívne exponáty. Okrem toho fakulty využili leteckú show ako plat-formu na propagáciu svojich študijných programov. Potenciálni študenti a rodičia sa mohli dozvedieť informácie o rôznych kurzoch ponúkaných v oblasti strojárstva a leteckého inžinierstva zdôrazňujúc odhodlanie TUKE pri výchove budúcich inovátorov v týchto kľúčových odvetviach. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  5  ...  >  >>