PoUtStŠtPiSoNe
Loading backend data
Celouniverzitný časopis HALÓ TU je štvrťročník, ktorý vydávame viac ako 30 rokov. Nájdete v ňom zaujímavé články o dianí na univerzite, živote na jednotlivých fakultách, novinkách zo sveta vedy, techniky a inovácií, ale aj o študentských aktivitách a spoločenských udalostiach. Prajeme príjemné čítanie.


Redakcia HALÓ TU

Tréningový program Huawei Seeds for the Future 2022 (HALÓ TU 3 - 2022/2023)

Display portlet menuDisplay portlet menu
Späť na novinky

Tréningový program Huawei Seeds for the Future 2022 (HALÓ TU 3 - 2022/2023)

Študentské stránky


Tréningový program spoločnosti Huawei prebieha od roku 2020 online formou. Foto: Huawei

Spoločnosť Huawei už niekoľko rokov poskytuje príležitosť pre vysokoškolských študentov z celého sveta zúčastniť sa na tréningovom programe Seeds for the Future. Od roku 2020 prebieha iba online formou.

Hlavným cieľom programu je rozvíjať kvalifikované talenty v IT a v telekomunikačnom sektore a premosťovať komunikáciu medzi krajinami a kultúrami. Študenti sa počas intenzívneho 8-dňového online programu zúčastnili kurzov, workshopov a diskusií na témy ako umelá inteligencia, kybernetická ochrana alebo medzinárodný manažment.

Z Technickej univerzity v Košiciach sa tohto programu zúčastnili dvaja študenti z Fakulty elektrotechniky a informatiky: Dávid Omasta, študent inžinierskeho štúdia, a Jakub Paranič, študent bakalárskeho štúdia.

Každý deň mali študenti niekoľko hodín workshopov a seminárov o tom, ako fungujú, kam smerujú a aké sú perspektívy nových technológií. Vzdelávali sa v oblasti projektového manažmentu a tvorenia biznis modelu, čo neskôr využili pri návrhu vlastného projektu. Počas trvania programu mali študenti za úlohu vytvoriť technologický koncept, ktorý bude riešiť každodenné problémy efektívne, rýchlo a udržateľne. Uplatnili tak vedomosti, ktoré nadobudli počas live webinárov, diskusií a lekcií z oblasti ako 5G, Cloud computing, AI a digital power.

„Za možnosť účasti na tomto programe som veľmi vďačný z pohľadu osobného rozvoja. Náplň programu sa do veľkej miery aj stotožňovala s predmetom môjho študijného odboru hospodárska informatika z pohľadu tvorby projektu. Myslím, že to bola skvelá skúsenosť na pozorovanie dobrého a zlého prednesu a osvojenie si prezentovania na vyššej úrovni. Pre mňa najzaujímavejšou časťou bolo poukázanie na neustále možné získavanie informácií pomocou kurzov a ich dôležitosť, keďže nám boli sprístupnené rozvojové kurzy spoločnosti Huawei,“ popisuje Jakub Paranič a dodáva: „Účasť na programe by som určite odporúčal. Nie je to nič prehnane náročné a nadobudnuté skúsenosti a kontakty za to určite stoja.“

Dávid Omasta opisuje svoje skúsenosti nasledovne: „Každý deň sme mali iný program s koordinátormi, ktorí nám virtuálne priblížili bežný život v Číne a viedli nás k správnemu dosiahnutiu našich cieľov v projekte. Projekt by som odporúčal, mám z neho dobrý pocit, najviac sa mi na ňom páčila tímová spolupráca s ostatnými študentmi.“


Autor: Ing. Daniela Tomášová