Kariéra

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Kto sme

Vitajte na stránke študentského informačného a poradenského centra iCUBE.
Pri návšteve nášho centra Vám pomôžeme vyriešiť každý Váš problém a poskytneme potrebné informácie. Zároveň sme domovom pre e-shop, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť tu najnovšiu kolekciu z pohodlia domova, či internátu. Ak niečo stratíte, alebo nájdete, môžete využiť náš web Straty a nálezy.

Študentom

Rozhodovanie o tvojej budúcnosti môže byť pre teba skutočnou výzvou.
Cieľom Kariérneho centra je poskytnúť študentom komplexný program kariérneho rozvoja, ktorý ich povzbudí k samopoznaniu, rozvoju osobných zručností, hodnôt, záujmov a najmä k nadväzovaniu kontaktov, ktoré by ich priviedli k skvelým pracovným príležitostiam. Kariérny rozvoj nenastane zo dňa na deň. Trvá to istý čas, kým si získaš väčšie povedomie o tom, kto si a čo chceš dosiahnuť.    
Či už si študent alebo absolvent, toto centrum ti pomôže pri tvorbe životopisov, motivačných listov, osobných vyhlásení, precvičovaní zručností v pohovoroch, hľadaní si zamestnania alebo stáže.
Checklist pred pohovorom: 
    • Identifikujte svoje ciele a zručnosti.
    • Dôkladne preskúmajte spoločnosť a odvetvie, v ktorom pôsobí.
    • Pripravte si životopis
    • Naplánujte si cvičný pohovor s nami v iCUBE.
iCUBE radí
 
PRVÝ DOJEM
Vhodne sa obleč. Ak máš pochybnosť, obleč sa konzervatívne. Posledné trendy na pracovisku schválili neformálne pracovné oblečenie, ale na pohovor je stále vhodné nosiť konzervatívny oblek. To, ako sa prezentuješ, robí dojem. Počas rozhovoru si pevne podávaj ruku a udržiavaj očný kontakt. Sadni si do kresla a zostaň sústredení.
 
BUĎ SÁM SEBOU
Tvoj pohovor je meradlom toho, ako zvládaš tlak. Nepôsob príliš nervózne, ale zároveň nebu ani príliš uvoľnení. Najlepšia rada je byť sám sebou. Personalisti hľadajú kolegov, ktorí budú prosperovať v tímovom prostredí.
 
KLÁSŤ OTÁZKY
Kladenie otázok dokazuje tvoj záujem a prípravu. Pred pohovorom si priprav zoznam potenciálnych otázok, ktoré sa teba môžu pri pohovore opýtať.
 
VLASTNÁ PREZENTÁCIA
Tvoja kvalifikácia teba dostala pred dvere. Hovorte sebavedome o relevantných skúsenostiach, ktoré ste zažili na pracovisku, počas dobrovoľníckych príležitostí a v triede. Obzvlášť zaujímavé budú konkrétne príklady toho, ako si prispel alebo ako si sa dozvedel niečo nové. Tvojim cieľom je preukázať, ako môžeš pomôcť spoločnosti dosiahnuť jej ciele.