Pre študentov

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Kto sme

Vitajte na stránke študentského informačného a poradenského centra iCUBE.
Pri návšteve nášho centra Vám pomôžeme vyriešiť každý Váš problém a poskytneme potrebné informácie. Zároveň sme domovom pre e-shop, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť tu najnovšiu kolekciu z pohodlia domova, či internátu. Ak niečo stratíte, alebo nájdete, môžete využiť náš web Straty a nálezy.

Štipendiá

 
Keďže je naša univerzita verejnou inštitúciou, štúdium v dennej forme je bezplatné. Zároveň je študentom poskytovaná finančná podpora priamo vo forme štipendií a pôžičiek a nepriamo dotáciami na sociálnu podporu študentov. Na našej stránke ti budeme zároveň prinášať aktuálne informácie o štipendiách. 
Naša univerzita poskytuje študentom motivačné štipendiá z prostriedkov poskytnutých na tento účel zo štátneho rozpočtu. Cieľom je oceniť najlepších študentov a motivovať aj ostatných k zlepšovaniu študijných výsledkov. Nárok na takéto štipendium má študent automaticky, za predpokladu, že splní všetky stanovené kritériá. Počet študentov, ktorým sa štipendium prizná, ako aj jeho výška sú v kompetencii univerzity.
 
Okrem motivačných štipendií môže byť študentovi priznané aj sociálne štipendium. Podmienky určuje ministerstvo školstva a sú rovnaké na všetkých vysokých školách. Výška sociálneho štipendia závisí od príjmu rodinných príslušníkov, ktorí sú spoločne so študentom posudzovaní. Úlohou sociálnych štipendií je umožniť vzdelávanie aj študentom zo sociálne slabších rodín.

Viac informácií o štipendiách nájdeš TU     
Štipendijný poriadok TUKE nájdeš TU