Letná TUKE Bežecká Výzva 2023 (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Oddelenie akademického športu ÚJSŠ TUKE zorganizovalo v poradí už tretiu virtuálnu bežeckú výzvu. Cieľom a podmienkou jej úspešného absolvovania bolo v priebehu dvoch mesiacov od 3. 7. 2023 – 3. 9. 2023 nabehať spolu 40 km u žien a 80 km u mužov. Do podujatia sa zapojilo 70 účastníkov. Odmenou pre všetkých, ktorí sa na túto výzvu odhodlali a podmienky splnili, bola účastnícka medaila. (zobraziť viac)

Andy Warhol pre 21. storočie: projekt MMUAW 2.0 (HALÓ TU 4 - 2022/2023)

Hlavná téma

Originálny projekt rekonštrukcie Múzea Moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach pod názvom MMUAW 2.0 sa po takmer štyroch rokoch úsilia kreatívneho tímu z Fakulty umení TUKE stáva realitou. Začína etapa revitalizácie a dostavby tohto výnimočného múzea, ktoré je po Warholovom múzeu v Pittsburghu (USA) jediným svojho druhu na svete. Odborný tím TUKE pod vedením prodekana Fakulty umení TUKE doc. Mgr. art. Ing. Richarda Kittu, ArtD., v spolupráci s platformou MAO / Media Art Office a v koordinácii s riaditeľom múzea Mgr. Martinom Cubjakom, vytvorili projekt, ktorý je dôležitým nielen z pohľadu kultúrneho rozvoja, ale zasahuje pozitívne aj do širších súvislostí regiónu. Tento ambiciózny projekt medzinárodného významu je v centre pozornosti tiež vďaka svojmu obsahu, keďže dielo a osoba Andyho Warhola je vo svetovom kontexte témou už niekoľkých desaťročí. (zobraziť viac)

Národné kolo Networking Academy Games 2023 v kategórii študentov vysokých škôl vyhral IT talent z TUKE (HALÓ TU 4 - 2022/2023)

Projekty

IT talenty z celej Slovenskej republiky sa stretli na Technickej univerzite v Košiciach na 18. ročníku súťaže študentov tredných a vysokých škôl v oblasti sieťových technológií Networking Academy Games 2023 (NAG 2023). Prvú priečku v kategórii vysokoškolských študentov obsadil Sebastián Petro z TUKE. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  5  ...  >  >>