Významné stretnutia SjF TUKE počas leta (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Počas letných mesiacov sa uskutočnili viaceré významné stretnutia Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach a štátnych predstaviteľov Slovenskej republiky. Ako prvý poctil svojou návštevu Strojnícku fakultu TUKE štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Slavomír Partila s riaditeľom odboru stredných škôl Karolom Jakubíkom. V prvý augustový deň navštívil SjF TUKE minister hospodárstva Peter Dovhun spolu so štátnym tajomníkom Petrom Švecom, o týždeň na to poctil svojou návštevou Technickú univerzitu v Košiciach a Strojnícku fakultu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora, štátni tajomníci Slavomír Partila a Michal Fedák a ďalší zástupcovia ministerstva školstva. V posledné augustové dni sa Strojnícka fakulta TUKE zúčastnila zahraničnej pracovnej cesty na Fraunhoferovom inštitúte v nemeckom meste Magdeburg v protokole prezidentky SR jej excelencie Zuzany Čaputovej. (zobraziť viac)

Zo života Európskej univerzity Ulysseus (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Európska univerzita Ulysseus získala financovanie na ďalšie štyri roky. Európska komisia potvrdila projektu finančnú podporu vo výške 12,8 mil. EUR, čo umožní konsolidáciu programov a štruktúr vytvorený v prvej fáze projektu a rozvoj nových aktivít pre upevnenie pozície aliancie ako digitálnej aj teritoriálnej európskej univerzity. V rámci ďalšej fázy pôsobenia sa inovačný ekosystém Ulysseus rozrastá o dvoch nových univerzitných členov: Univerzita v Münsteri a Univerzita Čierna Hora. Európska univerzita Ulysseus zároveň spúšťa svoj prvý spoločný inžiniersky / magisterský študijný program. Program UlysseusCitiesMD sa zaoberá hlavnými výzvami v prioritných otázkach európskej politiky – energetická transformácia a dekarbonizované systémy. (zobraziť viac)

MAO / Media Art Office: Modrá planéta (HALÓ TU 1 - 2023/2024)

Platforma MAO / Media Art Office v rámci rezidencie v Startup centre TUKE vyvíja vzdelávací projekt pre deti predškolského veku a žiakov základných škôl pod názvom „Modrá planéta“. Komplexnosť, interdisciplinarita a environmentálny charakter pripravovaného vzdelávacieho kurzu, na ktorom sa podieľajú pedagógovia z viacerých fakúlt TUKE, ponúka spôsoby rozvíjania kreatívnych odvetví v našom regióne. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  5  ...  >  >>