Články

EPIC – medzinárodné výskumno-inovačné centrum medzi TUKE a EPH otvorené (HALÓ TU 4 - 2022/2023)

V UVP TECHNICOM TUKE bolo 10. mája 2023 oficiálne otvorené spoločné medzinárodné výskumno-vývojové pracovisko EP Innovation Centre (EPIC) medzi Energetickým a Průmyslovým Holdingom a TUKE. EPIC je zamerané na výskum a inovácie v energetickom a priemyselnom sektore, najmä v oblasti obchodovania s energetickými komoditami. (zobraziť viac)

Budúci piloti si preverili svoje zručnosti (HALÓ TU 4 - 2022/2023)

Jedinečná Letecká rally 2023 prebiehala na Oddelení leteckých simulátorov Katedry letovej prípravy LF TUKE v dňoch 25. a 26. mája 2023 v čase od šiestej hodiny rannej do šiestej hodiny rannej nasledujúceho dňa a bola zameraná na meranie výkonnosti pilotov pri záťažovom lietaní. Súťaže sa zúčastnili nadšenci lietania z radov civilných študentov aj kadetov Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši, študujúcich študijný program Pilot na LF TUKE. (zobraziť viac)

Finále univerzít SR 2023 vo futbale prinieslo najlepšie zápasy na štadión TUKE (HALÓ TU 4 - 2022/2023)

Technická univerzita v Košiciach získala od Slovenskej asociácie univerzitného športu mandát na organizáciu Finále univerzít SR 2023 vo futbale. Preto sa domáci stánok futbalistov Slávie TU stal v dňoch 24. 5. – 25. 5. 2023 miestom stretnutia najlepších futbalistov Slovenska z radov vysokoškolákov. Víťaznú trofej nakoniec zdvihli nad hlavy práve hráči UPJŠ po víťazstve nad Univerzitou Komenského. Bronzové medaily si odniesli študenti Žilinskej univerzity po víťazstve nad SPU Nitra. (zobraziť viac)

<<  <  ...  3  4  5  6  7  ...  >  >>